Euro
9.57
Dolar
8.09
BIST 100
1,144.45
Altın
1,907.98
Bilim Teknoloji, Koronavirüs

Kovid-19'un genetik izlerinin 17 gün yaşadığı ortaya çıktı

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, yeni tip koronavirüsün genetik izlerinin 17 gün hayatta kaldığını açıkladı.

Betül Yürük   | 24.03.2020
Kovid-19'un genetik izlerinin 17 gün yaşadığı ortaya çıktı

New York

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Japonya ve California'daki yolcu gemilerinde tahliyeden 17 gün sonra bile kabinlerde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) genetik izine rastlandığını bildirdi.

CDC'nin raporuna göre, uzmanlar, Japonya'daki Diamond Princess ve California'daki Grand Princess yolcu gemilerinde, tahliyelerden 17 gün sonra dahi, virüsü kapan ve hastalık belirtisi gösteren ile belirti göstermeyen yolcuların odalarında koronavirüsün genetik izlerini buldu.

DÜZELTME: "Kovid-19'un yüzeylerde 17 gün yaşadığı ortaya çıktı" başlıklı haberimizin başlığını "Kovid-19'un genetik izlerinin 17 gün yaşadığı ortaya çıktı" şeklinde değiştirerek, haberimizin içinde yer alan "virüsün 17 gün canlı kaldığı" ifadelerini "virüsün genetik izlerinin 17 gün hayatta kaldığı" şeklinde düzeltiriz. Ayrıca haberde "CDC'nin yeni raporunda, daha önce yüzeylerde 3 gün yaşadığı tahmin edilen virüsün, bundan beş kat daha uzun süre canlı kaldığı belirtildi." şeklindeki 2. paragraf haberden çıkarılmıştır.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın