Dolar
28.84
Euro
31.41
Altın
2,040.83
ETH/USDT
2,049.60
BTC/USDT
37,702.00
BIST 100
7,948.60
arşiv

Türkiye'nin en büyük sinema salonu ''Kırmızı Halı''

TTNET'in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev'in ''Kırmızı Halı'' klasörü Türkiye'nin en büyük sinema salonu oldu.

31.08.2012 - Güncelleme : 31.08.2012
Türkiye'nin en büyük sinema salonu ''Kırmızı Halı''

TTNET'in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev'in ''Kırmızı Halı'' klasörü Türkiye'nin en büyük sinema salonu oldu.
     TTNET açıklamasına göre, Tivibu Ev'in ''Kırmızı Halı'' klasöründeki filmler 22 28 Haziran haftasında, yaklaşık 35 bin kez izlendi. Aynı dönemde Türkiye genelindeki sinemalar toplamda 354 bin izleyiciye ulaşırken, Tivibu Ev'in ''Kırmızı Halı'' klasörü yüzde 10 pazar payı ile Türkiye'nin en büyük sinema salonu olmayı başardı.
     ''Kırmızı Halı'' klasörüyle en yeni filmleri sinemalardan hemen sonra izleyebilen Tivibu Ev üyeleri, 2012 yılının ilk 6 ayında 400'den fazla filmi 313 bin defa izlendi. ''Kırmızı Halı'' klasöründe, her abonenin ortalama haftada en az bir film izlediği dikkat çekerken, özellikle yerli dizilerin yaz tatiline girdiği haziran ayından itibaren film izleme adetlerinde önemli bir artış yaşandı.
     Tivibu Ev'in ''Kırmızı Halı'' klasöründe yer alan filmler, TV izleme oranlarının düşük olduğu temmuz ayında bile büyük ilgi görmeye devam etti. Tivibu kullanıcılarının en çok seyrettiği filmler arasında ''John Carter: İki Dünya Arasında, Görevimiz Tehlike 4'', ''Çizmeli Kedi'', ''Muppets'', ''Paranormal Aktivite 3'', ''Savaş Atı'', ''Musallat 2: Lanet'' gibi son dönemin en çok ses getiren filmleri de var.
     Tivibu Ev kullanıcıları, ''Kırmızı Halı'' klasöründe yer alan filmleri, Tivibu'nun ''Durdur İzle'' ve ''Geri Al İzle'' gibi gelişmiş özellikleriyle izlemenin ayrıcalığını yaşıyorlar. Tivibu Ev'in film arşivinde HD filmler de bulunuyor. Tivibu kullanıcıları ayrıca Sosyal Tivi uygulaması sayesinde arkadaşlarına beğendikleri filmleri önerebiliyorlar.
    
     Muhabir: Hasan Arslan
     Yayıncı: Hülya Ertan

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın