Turqia

Turqi, një tërmet 4,6 ballë godet zonën e Detit Egje

Nuk është raportuar për asnjë viktimë apo dëme materiale

Dilara Hamit   | 28.09.2020
Turqi, një tërmet 4,6 ballë godet zonën e Detit Egje

Ankara

Një tërmet me magnitudë 4,6 ballë goditi Detin Egje të Turqisë, njoftoi herët të hënën Autoriteti turk i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), transmeton Anadolu Agency (AA).

AFAD bëri të ditur se tërmeti ndodhi në ora 7:12 sipas kohës lokale në një thellësi prej 37.57 kilometra.

Vendbanimet më të afërta me epiqendrën e tërmetit ishin 17 kilometra larg Malit Athos në rajonin e Greqisë verilindore dhe 109 kilometra larg brigjeve të rrethit Gökçeada në provincën veriperëndimore turke të Çanakalasë.

Nuk është raportuar për asnjë viktimë apo dëme materiale.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın