Turqia

Tërmet 4,2 ballësh godet rajonin mesdhetar të Turqisë

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAT) tha se lëkundjet ndodhën në orën 6:43 sipas kohës lokale, në thellësi prej 35,3 kilometrash

Aykut Karadağ   | 01.08.2020
Tërmet 4,2 ballësh godet rajonin mesdhetar të Turqisë

Ankara

Një tërmet me magnitudë 4,2 ballë goditi rajonin bregdetar të Mesdheut të Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAT) tha se lëkundjet ndodhën në orën 6:43 sipas kohës lokale, në thellësi prej 35,3 kilometrash.

Nuk janë raportuar viktima nga tërmeti.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın