Turqia

Forcat turke neutralizojnë 8 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Në deklaratën e ministrisë thuhet se në rajonin Gara në veri të Irakut u përcaktuan 8 anëtarët terroristë të PKK-së të cilët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror

Merve Yıldızalp Özmen   | 09.05.2021
Forcat turke neutralizojnë 8 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ankara

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë njoftoi se 8 terroristë të PKK-së u neutralizuan në rajonin Gara në veri të Irakut, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e ministrisë thuhet se në rajonin Gara në veri të Irakut u përcaktuan 8 anëtarët terroristë të PKK-së të cilët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror.

Më tej theksohet se terroristët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajror që u zhvillua si rezultat i punës së koordinuar mes Forcave të Armatosura të Turqisë (TSK) dhe Agjencisë Kombëtare Turke të Inteligjencës (MIT).


Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın