Turqia

Erdoğan dhe Putin diskutojnë çështjet rajonale në një bisedë telefonike

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Turqisë, dy presidentët diskutuan marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale, si dhe kanë vlerësuar mënyrat për të përforcuar lidhjet dypalëshe

Berk Özkan   | 03.12.2021
Erdoğan dhe Putin diskutojnë çështjet rajonale në një bisedë telefonike

Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me homologun e tij rus, Vladimir Putin, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Turqisë, dy presidentët diskutuan marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale, si dhe kanë vlerësuar mënyrat për të përforcuar lidhjet dypalëshe.

Erdoğan dhe Putin kanë diskutuar zhvillimet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë dhe çështjet tjera rajonale, veçanërisht Sirinë, Libinë dhe Ukrainën.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın