Turqia

Erdoğan bisedë telefonike homologun ukrainas, diskutohet lufta kundër COVID-19

Krahas pandemisë, Erdoğan dhe Zelensky diskutuan gjithashtu marrëdhëniet bilaterale dhe çështjet rajonale, njoftoi Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë

Seda Sevencan   | 01.04.2020
Erdoğan bisedë telefonike homologun ukrainas, diskutohet lufta kundër COVID-19

Ankara

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun ukrainas Volodymyr Zelensky, në të cilën është diskutuar lufta kundër pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Krahas pandemisë, Erdoğan dhe Zelensky diskutuan gjithashtu marrëdhëniet bilaterale dhe çështjet rajonale, njoftoi Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë.

Pas shfaqjes në Wuhan të Kinës dhjetorin e kaluar, koronavirusi ka shkaktuar mbi 45 mijë viktima në gjithë botën, me mbi 911 mijë raste të konfirmuara globalisht.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın