Sport

"Tokio 2020", skuadra amerikane e basketbollit shënon fitore të thellë ndaj Iranit

Damian Lillard ishte shënuesi më i mirë me 21 pikë ndërsa Devin Booker shtoi 16 pikë për SHBA-në në Grupin A

Muhammed Enes Çallı   | 28.07.2021
"Tokio 2020", skuadra amerikane e basketbollit shënon fitore të thellë ndaj Iranit

Ankara

Skuadra amerikane e basketbollit ka shënuar fitore të thellë ndaj Iranit me rezultatin 120-66 për të siguruar fitoren e tyre të parë në raundin preliminar për meshkuj në Lojërat Olimpike të Tokios, transmeton Anadolu Agency (AA).

Damian Lillard ishte shënuesi më i mirë me 21 pikë ndërsa Devin Booker shtoi 16 pikë për SHBA-në në Grupin A.

Jayson Tatum shënoi 14 pikë dhe Zach LaVine përfundoi me 13 në Saitama Super Arena.

Mohammad Jamshidi dhe Hamed Haddad secili me 14 pikë shënoi për Iranin.Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın