Sport

Shtimac trajner i ri i përfaqësueses së Indisë në futboll

Nga Federata e Futbollit të Indisë është bërë e ditur se 51 vjeçari ka nënshkruar kontratë një vjeçare

Yunus Kaymaz   | 15.05.2019
Shtimac trajner i ri i përfaqësueses së Indisë në futboll

Stamboll

Igor Shtimac është trajneri i ri i përfaqësueses së Indisë në futboll, transmeton Anadolu Agency (AA).

Nga Federata e Futbollit të Indisë është bërë e ditur se 51 vjeçari ka nënshkruar kontratë një vjeçare.

Sipas shkrimeve në disa media, kandidatë për trajnerë të Indisë kanë qenë edhe Albert Roca, Hakan Ericson dhe Lee Ming-Sung, por indianët vendosën për ish-trajnerin e Kroacisë.

India ndodhet në vendin e 101-të të listës së FIFA-s.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın