Sport

NBA, Wes Unseld Jr bëhet trajneri i ri në Washington Wizards

Unseld bëhet trajneri i 25-të në historinë e ekipit të basketbollit në kryeqytetin amerikan

Emre Aşıkçı   | 18.07.2021
NBA, Wes Unseld Jr bëhet trajneri i ri në Washington Wizards

Stamboll

Washington Wizards njoftoi se Wes Unseld Jr. u emërua trajneri i 25-të në historinë e ekipit të basketbollit në kryeqytetin amerikan, transmeton Anadolu Agency (AA).

"Të bëhesh trajner kryesor në NBA është një qëllim që unë kam ndjekur tërë jetën time dhe të kesh realizuar atë ëndërr duke u kthyer në Washington është vërtet e veçantë", tha Unseld Jr. në një deklaratë.

Unseld Jr. më parë ka shërbyer si ndihmëstrajner në Wizards, së bashku me Golden State Warriors, Orlando Magic dhe Denver Nuggets.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın