Sport, archive

Maqedoni, ndeshja Serbi – Shqipëri ndiqet në sheshin “Skenderbe”

14.10.2014
Maqedoni, ndeshja Serbi – Shqipëri ndiqet në sheshin “Skenderbe”

SHKUP (AA) –Me mijëra shqiptarë në sheshin “Skenderbe” në Shkup janë mbledhur për ndjekjen e ndjeshjes historike e cila është e treta për Shqipërinë në garën kualifikuese të Kampionatit Evropian, raporton Anadolu Agency (AA).

Vendimi për ndalimin e tifozërisë shqiptare në stadiumin e Partizanit në Beograd, ka ngjallur edhe më shumë interes dhe dëshirë tek shqiptarët e Maqedonisë për ndjekjen e takimit Serbi - Shqipëri.

Me moton “Larg stadiumit, afër Kombëtares” tifozët shqiptarë nga Shkupi thonë se pavarësisht ndalimit të tifozërisë në Beograd, ata do ta mbështesin me zemër e mendje Shqipërinë. Numri i tifozëve në ndjekjen e takimit është në rritje, si dhe brohoritet e tyre nuk kanë të ndalur, si “Shqipëri etnike”, “Duam Fitore”, Forca Shqipëri”.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın