Sport

Lionel Messi për herë të gjashtë fiton “Topin e Artë”

Si portier më i mirë në vitin 2019 është shpallur braziliani Alisson Becker, portier i kampionit aktual evropian Liverpool

Dejan Maksimoviç   | 03.12.2019
Lionel Messi për herë të gjashtë fiton “Topin e Artë”

Paris

“Topin e Artë” për vitin 2019 në përzgjedhjen e France Futball mbrëmë e fitoi futbollisti argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në këtë mënyrë Messi për herë të gjashtë u shpall futbollisti më i mirë në botë në zgjedhjen e revistës franceze të sportit. Paraprakisht “Topin e Artë” e fitoi në vitin 2009, 2010, 2011, 2012 dhe 2015. Prapa tij mbeti portugezi Cristiano Ronaldo me pesë çmime të tilla.

Si portier më i mirë në vitin 2019 është shpallur braziliani Alisson Becker, portier i kampionit aktual evropian Liverpool.

Në konkurrencën për femra “Topin e Artë” e fitoi amerikanja Megan Rapinoe, futbollistja e FC Reign.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın