Sport

EURO 2024: Përfundon baras ndeshja kualifikuese midis Maqedonisë së Veriut dhe Anglisë

Pjesa e parë përfundoi në favor të nikoqirëve me golin e shënuar nga Enis Bardhi në minutën e 41-të, menjëherë pas penaltisë së humbur nga vetë ai

Abdulbesar Ademi  | 21.11.2023 - Përdıtësım : 22.11.2023
EURO 2024: Përfundon baras ndeshja kualifikuese midis Maqedonisë së Veriut dhe Anglisë Foto: Furkan Abdula/AA

Shkup

Ndeshja e fundit e raundit kualifikues në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian EURO 2024 midis Maqedonisë së Veriut dhe Anglisë, që është zhvilluar në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, ka përfunduar me rezultat 1 me 1 në favor të nikoqirëve, raporton Anadolu.

Pjesa e parë përfundoi në favor të nikoqirëve me golin e shënuar nga Enis Bardhi në minutën e 41-të, menjëherë pas penaltisë së humbur nga vetë ai.

Por në pjesën e dytë, mysafirët arritën të barazojnë rezultatin me auto-golin e shënuar nga Jani Atanasovin në rrjetën e reprezentacionit të tij.

Në fund të kualifikimeve, Maqedonia e Veriut, e cila është pjesë e Grupit C, mbetet në pozitën e katërt me tetë pikë të fituara, ndërsa Anglia është e para në listë me vetëm dy barazime gjatë gjithë raundit.

Në Grupin C të raundit të kualifikimeve edhe Italia siguroi vendin në Kampionatin Evropian pas barazimit pa gola në ndeshjen e saj me Ukrainën.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın