Sport

Fabio Jakobsen fitues në etapën e tretë të "Tour of Turkey"

Fabio Jakobsen fitues në etapën e tretë të "Tour of Turkey"

Holandezi fitoi vendin më të lartë në podium para çiklistit Sam Bennett nga Bora-Hansgrohe i cili ishte i dyti dhe çiklistit Mark Cavendish nga Dimension Data që përfundoi në vendin e tretë

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Çiklizëm, sot mbahet etapa e dytë e "Tour of Turkey"
17.04.2019

Çiklizëm, sot mbahet etapa e dytë e "Tour of Turkey"

Irlandezi Sam Bennett, ishte fitues i etapës së parë të turneut që është i vetmi në botë që lidh dy kontinentet

Bennett triumfon në etapën e parë të "Tour of Turkey" në çiklizëm
16.04.2019

Bennett triumfon në etapën e parë të "Tour of Turkey" në çiklizëm

Bennett, i cili në Turqi mbron ngjyrat e ekipit Bora-Hansgrohe, triumfoi në garën 156,7 kilometërshe nga Stambolli në Tekirdag me një kohë prej 3 orë, 32 minuta dhe 34 sekonda

NBA: Clippers shokojnë Warriorsat, rikthejnë disavantazhin 31 pikësh
16.04.2019

NBA: Clippers shokojnë Warriorsat, rikthejnë disavantazhin 31 pikësh

Los Angeles Clippers bëri rikthimin më të madh në historinë e "play off"-it të NBA-së

Çiklizëm, fillon gara ndërkombëtare "Tour of Turkey"
16.04.2019

Çiklizëm, fillon gara ndërkombëtare "Tour of Turkey"

Faza e parë filloi në Stamboll dhe do të përfundojë në Tekirdag në një rutë prej 156.7 kilometrash

Italia dëbon 54 tifozë të Ajaxit para ndeshjes me Juventusin
16.04.2019

Italia dëbon 54 tifozë të Ajaxit para ndeshjes me Juventusin

Policia ndaloi në periferi të Torinos dy autobusë me tifozë të Ajaxit