Politikë

Të shtëna në një supermarket në SHBA, disa të plagosur

Pamjet në televizionet lokale tregojnë makinat e emergjencës dhe ekipet policore në parkingun e supermarketit

Michael Gabriel Hernandez   | 24.09.2021
Të shtëna në një supermarket në SHBA, disa të plagosur

Washington DC

Policia në Tennessee të SHBA-së ka njoftuar për të shtëna me armë në një supermarket në periferi të Memphis, transmeton Anadolu Agency (AA).

Thuhet se më shumë se 10 persona janë plagosur.

Departamenti i Policisë në Memphis njoftoi të enjten pasdite se po ndihmonte policinë lokale në vendin e të shtënave që ndodhi në supermarketin Kroger në Collierville, rreth 30 milje në lindje të Memphis.

Pamjet televizive lokale tregojnë ambulanca dhe ekipet e policisë në parkingun e supermarketit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın