Operacioni Burimi i Paqes

Operacioni "Burimi i Paqes": Komandot turke vazhdojnë të avancojnë në lindje të Eufratit

"Komandot tona që marrin pjesë në operacionin 'Burimi i Paqes' vazhdojnë të avancojnë në lindje të Eufratit", shkroi ministria në rrjetin social twitter

Hamdi Çelikbaş   | 10.10.2019
Operacioni "Burimi i Paqes": Komandot turke vazhdojnë të avancojnë në lindje të Eufratit

Ankara

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se njësitë e komandos që marrin pjesë në operacionin "Burimi i Paqes" vazhdojnë të avancojnë në lindje të Eufratit, transmeton Anadolu Agency (AA).

"Komandot tona që marrin pjesë në operacionin 'Burimi i Paqes' vazhdojnë të avancojnë në lindje të Eufratit", shkroi ministria në rrjetin social twitter.

Në postim gjithashu mori pjesë edhe një fotografi e komandove që përparojnë në terren e inçizuar me kamerë speciale me vizion nate.

Turqia sot nisi operacionin "Burimi i Paqes" në lindje të lumit Eufrat në veri të Sirisë për të siguruar kufijtë e saj duke eliminuar elementet terroriste, me qëllim për të garantuar kthimin e sigurt të refugjatëve sirianë dhe integritetin territorial të Sirisë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın