Sport, Koronavirusi

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, rezulton pozitiv në testin për COVID-19

Organi drejtues i futbollit në botë njoftoi se ekzekutivi 50-vjeçar zvicerano-italian ka simptoma të lehta dhe është vendosur në karantinë për dhjetë ditë

Can Erözden   | 27.10.2020
Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, rezulton pozitiv në testin për COVID-19 Foto: AA/Arhiv

Ankara

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Shoqatës së Futbollit (FIFA), Gianni Infantino, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Organi drejtues i futbollit në botë njoftoi se ekzekutivi 50-vjeçar zvicerano-italian ka simptoma të lehta dhe është vendosur në karantinë për dhjetë ditë. 

Infantino u zgjodh president i FIFA-s në vitin 2016, ndërsa vitin e kaluar u rizgjodh për një mandat tjetër katër-vjeçar. 

Para se të shërbente në FIFA, Infantino punoi për UEFA-n, organin drejtues të futbollit të Evropës.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın