Turqia, Koronavirusi

Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Sheshet simbolike të Stambollit, si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi i Xhamisë së Re në Eminönü, kanë mbetur të boshatisura si pasojë e pandemisë COVID-19

Emin İleri   | 05.04.2020
Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit ( İsa Terli - Anadolu Agency )

Stamboll

Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit, si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi i Xhamisë së Re në Eminönü, u kanë mbetur vetëm pëllumbave, shkruan Anadolu Agency (AA).

Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit, si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi i Xhamisë së Re në Eminönü, u kanë mbetur vetëm pëllumbave. ( İsa Terli - Anadolu Agency )

Qytetarët i kanë lënë sheshet të boshatisura për të respektuar masat kundër pandemisë.

Këto sheshe, ku zakonisht njerëzit ushqenin pëllumbat, tashmë janë përfshirë nga qetësia për shkak të pandemisë. Ndërkaq, disa ende vazhdojnë të kujdesen për këto shpend duke u hedhur ushqim.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın