Bota

Udhëheqësi i Katarit zhvillon bisedime me liderin e rajonit kurd të Irakut në Doha

Nechirvan Barzani filloi dje vizitën e tij zyrtare Katar

Ekip   | 17.10.2021
Udhëheqësi i Katarit zhvillon bisedime me liderin e rajonit kurd të Irakut në Doha

Doha

Emiri i Katarit, Sheikh Tamim bin Hamad Al-Thani, u takua të sot në Doha me kreun e Administratës Rajonale Kurde të Irakut (ARK), Nechirvan Barzani, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi u përqëndrua në bashkëpunimin dypalësh dhe një mori çështjesh me interes të përbashkët, thuhet në deklaratë e lëshuar nga Divani i Emirit, zyra e emirit.

Barzani filloi dje vizitën zyrtare në vendin e Gjirit për bisedime me zyrtarët e Katarit.

Të shtunën, kreu i ARK-së pati bisedime me ministrin e Jashtëm të Katarit Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani rreth marrëdhënieve midis Irakut dhe Katarit dhe zhvillimeve më të fundit në Irak.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın