Bota, Shëndetësi, Koronavirusi

SHBA, shkon në mbi 579 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, ka arritur në 32.558.718, me 44.915 raste të regjistruara në 24 orët e fundit

Mücahit Oktay   | 06.05.2021
SHBA, shkon në mbi 579 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

New York

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 579.286, prej të cilëve 782 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins, transmeton Anadolu Agency (AA).

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 32.558.718, me 44.915 raste të regjistruara në 24 orët e fundit.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,75 milionë raste të konfirmuara dhe 62.070 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 148 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 107 milionë dozën e dytë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın