Bota

Rusia kufizime kundrejt Koresë së Veriut

Sipas dekretit, parashikohet që të kufizohen bashkëpunimet tregëtare, ekonomike, financiare, shekncore dhe në disa fusha teknike kundrejt Koresë së Veriut

Emre Gürkan Abay   | 16.10.2017
Rusia kufizime kundrejt Koresë së Veriut

Moskë

MOSKË (AA) - Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka nënshkruar dekretin i cili parashikon disa kufizime kundrejt Koresë së Veriut, njoftoi qeveria e Rusisë, trasmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë në faqen e internetit të qeverisë ruse, theksohet se presidenti Putin, në përputhje me Rezolutën 2321 të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (KS-OKB), ka nënshkruar një dekret i cili përfshin disa kufizime kundrejt Koresë së Veriut.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın