Politikë, Bota

Presidenti Erdoğan takohet me homologun e tij iranian, Raisi

Presidenti Erdoğan ndodhet në Turkmenistan në kuadër të Samitit të 15-të të Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik dhe ka filluar takimet në kuadër të samitit

Enes Kaplan   | 28.11.2021
Presidenti Erdoğan takohet me homologun e tij iranian, Raisi Foto: Murat Çetinmühürdar - TCCB

Ankara

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi një takim me presidentin e Iranit, Ebrahim Raisi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Presidenti Erdoğan ndodhet në Turkmenistan në kuadër të Samitit të 15-të të Organizatës së Bashkëpunimit Ekonomik dhe ka filluar takimet në kuadër të samitit.

Takimi me dyer të mbyllura për mediat mes Erdoğanit dhe Raisit zgjati 30 minuta.


Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın