Bota

Paris Air Show, prezantohet fjala e fundit e industrisë së avionëve

Panairi është hapur më 19 qershor dhe në katër ditët e para do të jetë i hapur për kompanitë të cilat merren profesionalisht me lëmin e aviotransportit

Aldıjana Hadzıc   | 21.06.2017
Paris Air Show, prezantohet fjala e fundit e industrisë së avionëve Fotoreporter: Mustafa Yalçın/AA

Paris

PARIS (AA) – Në Paris po mbahet edicioni i 52-të i "Paris Air Show", ku në hapësirat e panairit ndërkombëtar janë ekspozuar ekzemplarë të avionëve me bashkëkohor të kompanive ajrore që janë lidere në transportin ajror, raporton Anadolu Agency (AA). 

Deri më tani, janë prezantuar një sërë modelesh të avionëve komercial, ku spikasin modelet e avionëve Airbus dhe Boeing. Ndër të tjera u prezantuan edhe modelet Airbus A400 m, Embraer E-190 E2 Airbus A 321- Neo, Airbus A380, Airbus A350-1000 XWB dhe A737 Max Boeing. 

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın