Bota

Ndërron jetë këngëtari i njohur i muzikës rock, Meat Loaf

Këngëtari i muzikës Rock dhe aktori amerikan, fitues i çmimit Grammy, Meat Loaf ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare

Şeyma Uzundere   | 21.01.2022
Ndërron jetë këngëtari i njohur i muzikës rock, Meat Loaf

Ankara

Këngëtari i muzikës rock dhe aktori amerikan, fitues i çmimit Grammy, Meat Loaf ndërroi jetë në moshën 74-vjeçare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Familja e tij ka njoftuar vdekjen e këngëtarit të njohur në llogarinë zyrtare të Meat Loaf në Facebook.

“Teksa kalojmë në këtë periudhë të dhimbshme të humbjes së një artisti kaq frymëzues dhe një njeriu të mirë, ne e dimë se sa i rëndësishëm është për shumë prej jush (Meat Loaf) dhe e vlerësojmë me të vërtetë gjithë dashurinë dhe mbështetjen”, thuhet në deklaratë.

Nga ana tjetër nuk janë dhënë detaje lidhur me shkakun e vdekjes së këngëtarit, emri i vërtetë i të cilit është “Marvin Lee Candidate”.

Meat Loaf ishte i sëmurë nga astma dhe një çrregullim të ritmit të zemrës.

Këngëtari i njohur nxori albumin "Bat Out of Hell", i cili shiti më shumë se 40 milionë kopje në mbarë botën dhe këngët "Paradise by the Dashboard Light" dhe "Two Out of Three Ain".

Meat Loaf, i cili gjithashtu luajti në filmat "The Rocky Horror Picture Show" dhe "Fight Club", fitoi çmimin Grammy për këngën "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)".

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın