Bota, Koronavirusi

Mbretëri e Bashkuar, shkon në 45.119 numri i të vdekurve nga COVID-19

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit, 642 raste kanë rezultuar pozitive me COVID-19, për ta çuar shfirën e përgjithshme të të prekurve në 292.552

Bilal Acar   | 16.07.2020
Mbretëri e Bashkuar, shkon në 45.119 numri i të vdekurve nga COVID-19

Londër

Numri i të vdekurve në Mbretërinë e Bashkuar si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) ka shkuar në 45.119, me një rritje prej 66 viktimash në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit, 642 raste kanë rezultuar pozitive me COVID-19, për ta çuar shfirën e përgjithshme të të prekurve në 292.552.

Britania radhitet e para në Evropë për sa i përket numrit të vdekjeve nga virusi dhe e treta në botë pas SHBA-së dhe Brazilit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın