Bota, Koronavirusi

Maqedoni e Veriut, një i vdekur dhe 141 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm i viktimave të shkaktuara nga ky virus u rrit në 722

Ekip   | 26.09.2020
Maqedoni e Veriut, një i vdekur dhe 141 raste të reja me COVID-19

Shkup

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 141 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve me këtë virus në vend në 17.483, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm i viktimave të shkaktuara nga ky virus u rrit në 722.

Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 94 pacientë të shëruar nga COVID-19, me çka numri i përgjithshëm i pacientëve të shëruar nga ky virus në vend arrin në 14.516 ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive me koronavirus është 2.245.

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.559 teste për COVID-19 ndërsa deri më tani janë kryer gjithsej 184.097 teste.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın