Bota

Liderët e Turqisë, Azerbajxhanit dhe Uzbekistanit zhvillojnë bisedë telefonike

Krerët diskutuan çështjet rajonale dhe marrëdhëniet dypalëshe, thanë burimet presidenciale që folën në kushte anonimiteti për shkak të kufizimit të bisedës me mediat

Faruk Zorlu   | 15.05.2019
Liderët e Turqisë, Azerbajxhanit dhe Uzbekistanit zhvillojnë bisedë telefonike Foto: AA/Arhiv

Ankara

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologët e tij nga Azerbajxhani dhe Uzbekistani, Ilhev Aliye dhe Shavkat Mirziyoyev, raporton Anadolu Agency (AA).

Krerët diskutuan çështjet rajonale dhe marrëdhëniet dypalëshe, thanë burimet presidenciale që folën në kushte anonimiteti për shkak të kufizimit të bisedës me mediat.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın