Turqia, Bota

"Kemi interesa të përbashkëta me Turqinë, veçanërisht në kontekstin e Sirisë"

"Kemi interesa të përbashkëta me Turqinë, veçanërisht në kontekstin e Sirisë. Do të vazhdojmë të punojnë në mënyrë konstruktive me Turqinë për të realizuar interesat e tona të përbashkëta në Siri", u shpreh Price

Hakan Çopur   | 03.03.2021
"Kemi interesa të përbashkëta me Turqinë, veçanërisht në kontekstin e Sirisë"

Washington

Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price, ka theksuar se do të vazhdojnë të punojnë në mënyrë konstruktive me Turqinë për të realizuar interesat e tyre të përbashkëta në Siri, raporton Anadolu Agency (AA).

Në brifingun ditor për media, Price iu përgjigj pyetjeve rreth gjendjes së fundit në Idlib dhe marrëdhënies mes Turqisë dhe SHBA-së në aspektin e Sirisë.

Ai iu përgjigj pyetjes së AA-së "vallë ka mundësi për bashkëpunim mes SHBA-së dhe Turqisë në lidhje me civilët në Idlib".

"Kemi interesa të përbashkëta me Turqinë, veçanërisht në kontekstin e Sirisë. Do të vazhdojmë të punojnë në mënyrë konstruktive me Turqinë për të realizuar interesat e tona të përbashkëta në Siri", u shpreh Price.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın