Bota

Irak, 28 të vdekur dhe 73 të plagosur nga shpërthimi në Bagdad

Autorësia e sulmit ende nuk është marrë përsipër nga asnjë grup

Haydar Karaalp   | 21.01.2021
Irak, 28 të vdekur dhe 73 të plagosur nga shpërthimi në Bagdad

Bagdad

Në shpërthimin vetëvrasës në qendër të kryeqytetit të Irakut, Bagdad, humbën jetën 28 persona ndërsa 73 të tjerë u plagosën, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga Komanda e Operacioneve në Bagdad të lidhur me Qeverinë e Irakut thuhet se një shpërthim ka ndodhur në sheshin Tayaran si pasojë e një sulmi vetëvrasës.

Agjencia zyrtare e lajmeve të Irakut, njoftoi se në shpërthim humbën jetën 28 persona dhe 73 të tjerë u plagosën.

Autorësia e sulmit ende nuk është marrë përsipër nga asnjë grup.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın