Bota

Erdoğan përshëndetet me turqit që u mblodhën përpara hotelit ku qëndron në New York

Presidenti Erdoğan u përshëndet me turqit që u mblodhën përpara hotelit ku ai qëndron në New York në të cilin ndodhet për takimet e 76-ta të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Dildar Baykan Atalay   | 21.09.2021
Erdoğan përshëndetet me turqit që u mblodhën përpara hotelit ku qëndron në New York

Washington DC

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, u përshëndet me turqit që u mblodhën përpara hotelit ku ai qëndron në New York të SHBA-së në të cilin ndodhet për takimet e 76-ta të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB), transmeton Anadolu Agency (AA).

Presidenti Erdoğan përfundoi ditën e dytë të programit të tij në New York.

Pas aktivitetit të zhvilluar në New York nga Këshilli i Biznesit Turqi-SHBA (TAIK) me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të botës së biznesit të SHBA-së, Erdoğan, kaloi në The Peninsula Hotel ku ai qëndron.

Erdoğan u përshëndet me të pranishmit dhe turqit që jetojnë në New York dhe rajonet përreth të cilët ishin mbledhur përpara hotelit për ta pritur.


Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın