Bota

DEASH merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Bagdad

32 persona humbën jetën dhe 110 të tjerë u plagosën në sulmin që ndodhi në Sheshin Tayaran të kryeqytetit irakian

Haydar Karaalp   | 22.01.2021
DEASH merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Bagdad

Bagdad

Organizata terroriste DAESH mori përsipër përgjegjësinë për sulmin terrorist që shkaktoi 32 të vdekur dje në kryeqytetin e Irakut, Bagdad, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë, grupi terrorist tha se qëndrojnë pas sulmit të dyfishtë vetëvrasës në qendër të Bagdadit.

32 persona humbën jetën dhe 110 të tjerë u plagosën në sulmin që ndodhi në Sheshin Tayaran të kryeqytetit irakian.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın