Bota, Shëndetësi, Koronavirusi

Afrikë, tejkalon 206 mijë numri i viktimave nga COVID-19

Numri më i madh i rasteve u regjistrua në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Libi dhe në Etiopi

Gökhan Kavak   | 20.09.2021
Afrikë, tejkalon 206 mijë numri i viktimave nga COVID-19

Stamboll

Në kontinentin afrikan numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) shkoi në 8.232.526, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas faqes së internetit ku azhurnohen të dhënat e COVID-19 "Worldometers" thuhet se numri i viktimave nga COVID-19 arriti në 206.613.

Në kontinent numri i përgjithshëm i rasteve shkoi në 8.232.525 ndërsa numri i të shëruarve në 7.505.632.

Numri më i madh i rasteve u regjistrua në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Libi dhe në Etiopi.

Ndërsa numri më i madh i viktimave nga COVID-19 u regjistruan në Republikën e Afrikës së Jugut, Tunizi dhe në Egjipt.


Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın