Bota

Afrikë, shkon në mbi 3 milionë e 865 mijë numri i rasteve me COVID-19

Shifra më e madhe e rasteve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Egjipt dhe Etiopi

Gökhan Kavak   | 23.02.2021
Afrikë, shkon në mbi 3 milionë e 865 mijë numri i rasteve me COVID-19

Abuja

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 3 milionë e 865 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas faqes së internetit "Worldometer", e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë, numri i rasteve në gjithë kontinentin është rritur në 3.865.474.

Numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 3.407.987 ndërsa numri i vdekjeve në 101.853.

Shifra më e madhe e rasteve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Egjipt dhe Etiopi.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın