Bota

Afganistan, vriten 19 pjestarë të organizatës terroriste DEASH

Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes së Afganistanit, thuhet se forcat afgane të sigurisë zhvilluan një operacion kundër organizatës terroriste DEASH në rajonet Kapisa dhe Kunar

Sayed Khodaiberdi Sadat   | 21.02.2020
Afganistan, vriten 19 pjestarë të organizatës terroriste DEASH

Kabul

Gjatë një operacioni në rajonet Kapisa dhe Kunar të Afganistanit janeë vrarë 19 pjestarë të organizatës terroriste DEASH, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes së Afganistanit, thuhet se forcat afgane të sigurisë zhvilluan një operacion kundër organizatës terroriste DEASH në rajonet Kapisa dhe Kunar.

Në operacionin e kryer theksohet se u vranë 19 pjesëtarë të DEASH-it dhe se punimet e operacionit janë në vazhdim.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın