BALLKANI

Shqipëri, 6 të vdekur dhe qindra raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend që nga fillimi i pandemisë është rritur në 20.004 dhe numri i të vdekurve në 493

Fatjon Cuka   | 28.10.2020
Shqipëri, 6 të vdekur dhe qindra raste të reja me COVID-19

Tiranë

Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistruar 311 raste të tjera pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 6 persona kanë ndërruar jetë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend që nga fillimi i pandemisë është rritur në 20.004 dhe numri i të vdekurve në 493.

Në orët e fundit janë shëruar 85 qytetarë, duke e rritur numrin e të shëruarve në 10.893 dhe raste aktive aktualisht janë 8.618.

Sipas njoftimit të ministrisë, aktualisht në spitale po trajtohen 289 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Që nga fillimi i pandemisë, institucionet shëndetësore në Shqipëri kanë kryer gjithsej 121.004 testime për personat e dyshuar me koronavirus. 

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın