Shëndetësi, BALLKANI, Koronavirusi

Shqipëri, 5 të vdekur dhe 138 raste të reja me COVID-19

Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend që nga fillimi i pandemisë është rritur në 129.980, prej të cilëve 2.358 persona kanë vdekur

Fatjon Cuka   | 21.04.2021
Shqipëri, 5 të vdekur dhe 138 raste të reja me COVID-19

Tiranë

Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistruar 5 të vdekur dhe 138 raste të tjera pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend që nga fillimi i pandemisë është rritur në 129.980, prej të cilëve 2.358 persona kanë vdekur.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 465 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 103.066 dhe raste aktive aktualisht janë 24.556.

Institucionet shëndetësore kanë kryer edhe 2.584 testime të tjera, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë kryer gjithsej 615.147 testime për personat e dyshuar për COVID-19.

Në Shqipëri vazhdon procesi i vaksinimit dhe deri tani janë kryer mbi 358.912 doza të vaksinës në gjithë vendin.Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın