BALLKANI, Koronavirusi

Serbi, 2 të vdekur dhe 86 raste të reja me COVID-19

Brena 24 orëve të fundit kanë vdekur dy pacient të tjerë, duke rritur numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 237

Bojana Stojanovic   | 21.05.2020
Serbi, 2 të vdekur dhe 86 raste të reja me COVID-19

Beograd
Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë regjistruar dy vdekje të tjera dhe 86 raste të reja me koronavirusin e ri(COVID-19), me çka numri i të infektuarve është rritur në 10.919, raporton Anadolu Agency (AA).

Dje u testuan 6.918 persona dhe 86 prej tyre rezultuan pozitiv me koronavirus.

Në spital janë shtruar 743 pacientë, kurse në respirator janë3 12 persona.

Brena 24 orëve të fundit kanë vdekur dy pacient të tjerë, duke rritur numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 237.

Deri më tani në vend janë shëruar 5.370 pacientë, kurse janë testuar 203.799 qytetarë. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın