BALLKANI, Koronavirusi

Serbi, 15 të vdekur dhe 3.210 raste të reja me COVID-19

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 4.429, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 456.450

Bojana Stojanovic   | 27.02.2021
Serbi, 15 të vdekur dhe 3.210 raste të reja me COVID-19

Beograd

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 15 persona nga koronavirusi (COVID-19), ndërsa janë shënuar 3.210 raste të reja me këtë virus, transmeton Anadolu Agency (AA).

Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 4.429, ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Serbi ka arritur në 456.450.

Aktualisht janë hospitalizuar 3.912 persona, ndërsa 160 persona janë në respiratorë.

Nga dje, 12.561 persona janë testuar, duke e çuar në 2.930.139 numrin e përgjithshëm e testeve të kryera.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın