BALLKANI

Një tërmet prej 4.3 ballë goditi BeH-në

Epiqendra e tërmetit ka qenë shtatë kilometra në veri të Mramorit, 90 kilometra nga Sarajeva, theksoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (QSME)

Alma Çekovic   | 21.07.2019
Një tërmet prej 4.3 ballë goditi BeH-në

Sarajevë

Një tërmet me fuqi prej 4.2 ballë sipas Rihterit ka goditur sot në mëngjes rajonin Mramora, mes Srebrenicës dhe Tuzlës në BeH, transmeton Anadolu Agency (AA).

Epiqendra e tërmetit ka qenë shtatë kilometra në veri të Mramorit, 90 kilometra nga Sarajeva, theksoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (QSME).

Tërmeti është ndjerë në mbarë rajonin e Bosnjës verilindore, ndërsa sipas disa mediave, është ndjerë edhe në Serbi.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın