Kulturë, BALLKANI

Në Shkup fillon “Statuafest”, festivali i statujave të gjalla

Ky është edicioni i gjashtë i “Statuafest – Fytyra tjetër e rrugës” dhe tema e festivalit të sivjetmë është “Tango në rrugë”

Edıta Zekjırovıkj   | 23.06.2022
Në Shkup fillon “Statuafest”, festivali i statujave të gjalla Foto: Edıta Zekjırovıkj - AA

Shkup

Në qendër të qytetit të Shkupit sot filloi “Statuafest - Fytyra tjetër e rrugës”, një festival që shfaq artin e rrugës përmes statujave të gjalla, raporton Anadolu Agency (AA).

Ky është edicioni i gjashtë i “Statuafest – Fytyra tjetër e rrugës” dhe tema e festivalit të sivjetmë është “Tango në rrugë”.

Festivali organizohet nga “TEATROSK”, një produksion teatror që shfaq teatër në rrugë, promovime në rrugë dhe ngjarje të natyrës së ngjashme, me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

Edicioni i këtij viti do të zgjasë deri më 25 qershor.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın