Shëndetësi, BALLKANI, Koronavirusi

Maqedonia e Veriut regjistron 419 raste të reja dhe 8 viktima nga COVID-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me këtë virus në vend ka arritur në 218.194, ndërsa numri i vdekjeve në 7.688

Ekip   | 08.12.2021
Maqedonia e Veriut regjistron 419 raste të reja dhe 8 viktima nga COVID-19

Shkup

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 419 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), si dhe tetë viktima, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me këtë virus në vend ka arritur në 218.194, ndërsa numri i vdekjeve në 7.688.

Vendi po ashtu ka regjistruar 211 pacientë të tjerë të shëruar, duke e çuar në 204.685 numrin e përgjithshëm të pacientëve që fituan betejën kundër pandemisë.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 5.821.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 1.491.973 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 3.285 teste të kryera brenda ditës së fundit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın