Shëndetësi, BALLKANI, Koronavirusi

Maqedoni e Veriut, 526 raste të reja dhe 14 viktima nga COVID-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 6.539

Ekip   | 23.09.2021
Maqedoni e Veriut, 526 raste të reja dhe 14 viktima nga COVID-19

Shkup

SHKUP (AA) - Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 526 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me këtë virus në vend ka arritur në 188.635, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i vdekjeve po ashtu ka shkuar në 6.539, me 14 viktima të regjistruara brenda ditës së fundit.

Institucionet shëndetësore po ashtu regjistruan 830 pacientë të tjerë që fituan betejën kundër virusit, duke e çuar numrin e tyre të përgjithshëm në 169.946.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 12.150.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 1.265.512 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 3.632 teste të kryera gjatë ditës së fundit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın