Shëndetësi, BALLKANI, Koronavirusi

Maqedoni e Veriut, 487 raste të reja dhe 1.487 të shëruar nga COVID-19

ipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 ka arritur në 198.156, prej të cilëve deri më tani 185.459 janë shëruar

Ekip   | 20.10.2021
Maqedoni e Veriut, 487 raste të reja dhe 1.487 të shëruar nga COVID-19

Shkup

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 487 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), si dhe 1.487 pacientë të tjerë që fituan betejën kundër pandemisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 ka arritur në 198.156, prej të cilëve deri më tani 185.459 janë shëruar.

Vendi po ashtu regjistroi 15 viktima të tjera nga koronavirusi, duke e çuar në 6.998 numrin e përgjithshëm të tyre.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 5.699.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 1.351.460 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 3.491 teste të kryera gjatë ditës së fundit.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın