BALLKANI, Koronavirusi

Maqedoni e Veriut, 148 raste të reja dhe 45 të shëruar nga COVID-19

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 750

Ekip   | 29.06.2022
Maqedoni e Veriut, 148 raste të reja dhe 45 të shëruar nga COVID-19

Shkup

Maqedonia e Veriut brenda 24 orëve të fundit ka regjistruar 148 raste të tjera të koronavirusit (COVID-19) si dhe 45 pacientë që fituan betejën kundër virusit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 është 313.856, prej të cilëve 303.783 janë shëruar.

Vendi nuk regjistroi viktima të tjera nga COVID-19, me çka numri i tyre mbetet në 9.323.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 2.080.874 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 1.261 teste të kryera brenda ditës së fundit.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 750.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın