BALLKANI, Koronavirusi

Kroaci, 31 të vdekur dhe 857 raste të reja me COVID-19

Mbrojtja Civile njoftoi se numri i rasteve aktive në Kroaci aktaulisht është 3.050

Stipe Majic   | 27.01.2021
Kroaci, 31 të vdekur dhe 857 raste të reja me COVID-19

Zagreb

Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci janë regjistruar 31 viktima dhe 857 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Mbrojtja Civile njoftoi se numri i rasteve aktive në Kroaci sot është 3.050. Prej tyre, 1.381 pacientë janë në spital, nga të cilët 135 në respiratorë.

"Që nga 25 shkurti i vitit 2020 kur u regjistrua rasti i parë me COVID-19, në Kroaci janë regjistruar 230.359 raste me koronavirus, nga të cilët 4.913 kanë vdekur, 222.396 janë shëruar, nga të cilët 286 në 24 orët e fundit", njoftoi Mbrojtja Civile.

Aktualisht 14.969 persona janë në vetizolim.

Deri më tani janë testuar 1.169.837 persona nga të cilët 7.173 në 24 orët e fundit.
Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın