Turqia, BALLKANI

Çavuşoğlu takohet me homologun e tij slloven Logar

Çavuşoğlu i cili qëndron për vizitë zyrtare në Slloveni, duhej të takohet me kryeminisrin Janez Jansha dhe presidentin e këtij vendi Borut Pahor. Ministri turk më herët u takua me myftinë e Bashkësisë Islame në Slloveni, Nedxhat Grabus

Aldijana Hadzic   | 04.05.2021
Çavuşoğlu takohet me homologun e tij slloven Logar ( Cem Özdel - Anadolu Agency )

Ljubjana

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Turqisë Mevlüt Çavuşoğlu në Lubjanë është takuar me homologun e tij slloven Anže Logar, raporton Anadolu Agency (AA).

Siç theksohet është biseduar për çështje bilaterale dhe rajonale.

Çavuşoğlu, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Slloveni, duhet të takohet me kryeminisrin Janez Jansha dhe presidentin e këtij vendi Borut Pahor. Ministri turk më herët u takua me myftinë e Bashkësisë Islame në Slloveni, Nedxhat Grabus.

Është planifikuar që gjatë ditës të udhëtojë edhe për vizitë në Bosnjë e Hercegovinë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın