ballina/ faqja kryesore > Ballkan

Ballkan Të Tjera Lajmet

Pasi Kuvendi i Shqipërisë dje në një seancë të jashtëzakonshme miratoi dekretet e presidentit të vendit, Ilir Meta, për ndryshimet në kabinetin qeveritar, sot ministrat e rinj gjatë një ceremonie u betuan para presidentit Meta

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, u takua me homologun tij holandez, ndërsa në konferencën e përbashkët u fokusuan në çështjet e integrimit evropian të Shqipërisë dhe bashkëpunimit mes dy vendeve