Турскиот претседател Ердоган пристигна во посета на Албанија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган пристигна во официјална посета на Албанија. Ердоган беше пречекан со официјална церемонија на Меѓународниот аеродром „Мајка Тереза“ во Тирана, од страна на премиерот на Албанија, Еди Рама.

Најнови

Репортажи, човечки приказни, докумантарци...и илјадници други на нашиот YouTube канал. Претплатете се.