#Ердоган: „Срамно е тоа што #медиумите станаа предводници на #исламофобијата и #ксенофобијата“ (ТМ)

Обраќање на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, на церемонијата за отворање на четвртиот „TRT World Forum“, кој оваа година се одржува онлајн поради пандемијата на коронавирусот

Најнови

Репортажи, човечки приказни, докумантарци...и илјадници други на нашиот YouTube канал. Претплатете се.