09.06.2022

Турскиот претседател Ердоган на воената вежба „Ефес-2022“ во Измир

Во присуство на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, на воениот полигон во областа Сеферихисар, во Измир, се одржува вториот дел од воената вежба „Ефес-2022“Репортажи, човечки приказни, докумантарци...и илјадници други на нашиот YouTube канал. Претплатете се.

Најнови